Növénytani kutatás

[Translate to Hungarian:] © GettyImages
Természettudomány a javából - fitogén kutatás

Az alapkutatástól a terepkutatásig

Mi vagyunk a fitogén takarmány-adalékanyagok vezető szakértői - nem véletlenül: időben mindig előrébb járunk. A Delacon közel három évtizeddel ezelőtt alkotta meg a fitogén kifejezés fogalmát, és "A növényi univerzum felnyitása a jobb életért" víziónknak megfelelően azóta is minden erőnkkel azon vagyunk, hogy a természet erejét kihasználhassuk. Célunk nem csupán a biztonságos és nagy hatékonyságú takarmány-adalékanyagok kifejlesztése az állati takarmányozáshoz, hanem az is, hogy bizalmat keltsünk a világ növényzetének természetes potenciáljában rejlő lehetőségek iránt.

K+F csapat

A bizalom megteremtése a tudás megteremtésével

Hogyan érjük el céljainkat? Mi a Delacon-nál meg vagyunk győződve arról, hogy a fenti célokat egy és ugyanazon úton tudjuk elérni: Minden nap keményen törekszünk arra, hogy elképzelésünket tudományos adatokkal támasszuk alá. Multinacionális kutatási és fejlesztési csapatunkban különböző tudományágak szakértői dolgoznak. Ezen egyes szakterületek kombinációja csúcsteljesítményű tudásközpontot eredményez, hasonlóan a fitogén takarmány-adalékanyagainkban megjelenő különböző hatóanyagok szinergikus hatásaihoz.

K+F csapatunk minden tudósa egy adott fajra vonatkozó speciális ismereteivel hozzájárul a kiváló kutatáshoz és a folyamatosan növekvő belső know-how-hoz. Ráadásul csapatunk minden tudósa még egy plusz felelősségi területet is vállal, illetve külön speciális témán dolgozik. Így a Delacon szakembereinek felhalmozott tudása összeadódik, és egyesíti az immunológia, a mikrobiológia vagy a molekuláris sejtbiológia tudományos területeit - ez az a tudás és szakértelem, amely a Delacont egyedivé teszi, és amely megkülönböztet minket másoktól.

Különböző módszerek alkalmazása

Kutatás a legmagasabb szinten

Kutatásaink fő célja olyan új növényi vegyületek és kombinációik felkutatása, illetve értékelése, amelyek teljes mértékben kiaknázzák a takarmányozásban rejlő lehetőségeket, mint például a takarmányhasznosítás javítása, a napi súlygyarapodás növelése, az állatok egészségi állapotának támogatása és a környezeti kibocsátások csökkentése. Ahhoz, hogy mély betekintést nyerjünk ezekbe az érdeklődési területekbe, világszerte együttműködünk egyetemekkel és kutatóközpontokkal. Ezen kívül két nemzeti kutatási programban is részt veszünk: az osztrák takarmány- és élelmiszerminőség-biztonsági és innovációs kompetenciaközpont (FFoQSI) és a "Josef-Ressel-Zentrum für phytogene Wirkstoffforschung" keretében újonnan kifejlesztett in vitro tesztekkel olyan mélyreható adatállományt hozunk létre, amely a későbbi in vivo kísérletek alapját képezi.

Ez a szilárd tudományos hálózat lehetővé teszi számunkra, hogy különböző módszerekkel hozzunk létre adatokat: Így a fitogén anyagok hatásmechanizmusát még jól ellenőrzött stresszkörülmények között (hőstressz, fertőzések) is ki tudjuk értékelni, speciálisan kialakított in-vitro tesztek segítségével, C. elegans és sejtkultúrák (CaCo2-sejtek és HepG-sejtek) segítségével. A fenntarthatóságot (a Delacon egyik alapértékét) figyelembe véve, ahol csak lehetséges, illetve célszerű, kerüljük az állatkísérleteket: Az ígéretes eredmények ellenőrzése érdekében a Delacon in vivo kísérleteket végez, például a vállalat tulajdonában lévő PNRC kutatógazdaságban, és az így kapott eredményeket a világ különböző régióiban végzett terepi kísérletekben is megismétli.

Tudományos adatok az állattenyésztési nyilvántartások alapjaként

Sikerünk minket igazol

Tudományosan megalapozott kutatási adatbázisunknak köszönhetően a Delacon az első és mindeddig egyetlen vállalat, amely két zootechnikai törzsköny engedélyt kapott az EU-tól fitogén termékekre - Fresta® F választott malacok számára és Biostrong® 510 EC baromfik számára. Ez a nyilvántartásba vétel a takarmány-adalékanyagok arany szabványa, és bizonyítja az állatok teljesítményére gyakorolt élettani előnyöket. 

Tudományos alapú szemléletünknek köszönhetően képesek vagyunk a hitet alapvető ismeretekké alakítani.